موشک مالیوتکا

 این موشک در کشور های غربی با نام مالیوتکا (بچه ی کوچک)  شناخته می شود . مالیوتکا یک   موشک   ضد تانک هدایت شونده با سیم است که درزمره ی موشک های نسل اول به شمار می آید واز سامانه ی هدایت دستی بر اساس خط دید استفاده می کند . بی تردید مالیوتکا مشهورترین موشک هدایت شونده ی ضد تانک در تاریخ شوروی سابق است .

ادامه مطلب: موشک مالیوتکا

آشنایی با موشک تاو

تاو (BGM71) موشکی است ضد تانک که برای انجام عملیات های ضد زره طراحی شده است.تاو را باید به جرات یکی از بهترین موشک های ضد تانک جهان نامید .تاریخچه تاو به اواخر دهه 60 میلادی برمیگردد.زمانی که بیش از نیم میلیون تانک شوروی در کنار مرز های اروپای غربی صف کشیده بودند تا در صورت تبدیل جنگ سرد به جنگ گرم به داخل خاک کشور های عضو ناتو سرازیر شوند.در ان زمان کمپانی ریتیان امریکا دست به طراحی تاو زد.تاو در سال 1973 تحویل ارتش امریکا شد و همچنان نیز در حال تولید میباشد.

ادامه مطلب: آشنایی با موشک تاو

تفنگ 106 میلیمتری

مشخصات تفنگ 106 میلیمتری

این جنگ افزار ساخت سازمان صنایع دفاع جمهوری اسلامی ایران است.تفنگ 106 میلیمتری جنگ افزاریست سنگین ، ضد زره ،اجتماعی ، ته پر ( گلوله از انتها وارد خزانه لوله می شود) و بدون عقب نشینی که با مهمات نوع آماده تغذیه شده و لوله آن با هوا خنک میشود. دستگاه چکاننده آن ضربتی و همچنین دارای ماشه کمکی به صورت ترقه کش می باشد. تفنگ 106 میلیمتری توانایی شلیک تیر به صورت مستقیم ومنحنی (با استفاده از زاویه یاب) را دارد. این سلاح توسط سه پایه استانداردM79 روی زمین و خودروهای سبک ( جیپ) مستقر می گردد.

ادامه مطلب: تفنگ 106 میلیمتری

موشک انداز اس پی جی 9

توپ 73 ميليمتري اس پي جي 9 جنگ افزاريست ساخت شوروي سابق و برخي کشورهاي بلوک شرق از جمله بلغارستان و روماني و پس از آنها جمهوري اسلامي ايران .اين جنگ افزار بدون خان و ته پر و بدون عقب نشيني است (دليل بدون عقب نشيني بودن اين سلاح اينست که هنگام سوختن باروت ، مقداري از گاز ناشي از سوختن ، صرف جلو راندن مرمي ميشود و مقداري نيز از سوراخهاي کولاس واقع در عقب سلاح به بيرون هدايت ميشود که اين دو نيرو همديگر را خنثي کرده و باعث ميشوند تا سلاح ثابت بماند )

ادامه مطلب: موشک انداز اس پی جی 9 

ویژه نامه

Rooz Atash

8 1

 

 

 

 

 

 

تمامی حقوق نزد قرارگاه تیپ ادوات لشکر 41 ثار الله محفوظ می باشد